Dzień Zrównoważonego Rozwoju

Dzień Zrównoważonego Rozwoju zorganizowany na naszym Wydziale. Nasz zespół wraz z SKN “Edukacja de novo” (EDEN) przygotował grę “Ekocity”, podczas której uczestnicy mieli okazję zbudować ekologiczne miasto oraz warsztaty “Ekokosmetyki” i pokazy chemiczne “Chemia w ochronie środowiska”. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z robotycznym przyjacielem, wysłuchać ciekawych wykładów oraz sprawdzić się w konkursach o wiedzy ekologicznej.

Chemiliada – X edycja

W tym roku miała miejsce już X edycja Chemiliady – czyli pikniku Wydziału Chemicznego UG. Mimo, że pogoda nam nie dogadzała wspieraliśmy samorząd Wydziału Chemii w organizacji jak w roku poprzednim. Organizowaliśmy konkursy, w tym klasyczna czarna skrzynkę. Najważniejsze jest to, że po raz kolejny spotkaliśmy się wszyscy razem aby dobrze się bawić 🙂

Dzień Otwarty na Wydziale Chemii UG

20 marca po raz kolejny został zorganizowany Dzień Otwarty na Wydziale Chemii, dlatego z tej okazji przygotowaliśmy w laboratorium pokazy doświadczeń chemicznych “Ochrona środowiska w chemii laboratoryjnej” oraz w holu budynku F kilka pokazów “Chemia w środowisku”. Mamy nadzieję, że podobało się u nas wszystkim odwiedzającym gościom. 🙂

Foto: Martyna

Wigilia 2018

Wspólnie z członkami Rady Samorządu Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, Kołem Naukowym Biznesu Chemicznego i Naukowym Kołem Chemików zorganizowaliśmy skromny Wigilijny poczęstunek. Spotkanie uświetnili: Pan Dziekan prof. dr hab. Mariusz Makowski, Pani Prodziekan ds. Studiów dr hab. Jolanta Kumirska, prof. UG oraz Pani Prodziekan ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Beata Grobelna, prof. UG. Wszyscy wspólnie przekazaliśmy sobie świąteczno-noworoczne życzenia.

 

Z tego miejsca chcielibyśmy gorąco życzyć Wszystkim Gościom odwiedzającym naszą stronę internetową Zdrowych, Spokojnych i Rodzinnych Świąt Bożonarodzeniowych i Szczęśliwego Nowego Roku 2019! 🙂

 

Chemiłajki 2018

Tym razem w świątecznej odsłonie wraz z Naukowym Kołem Chemików i Kołem Naukowym Biznesu Chemicznego zorganizowaliśmy pokazy chemiczne, quiz i zabawę w podchody (poszukiwanie Mikołaja). My będziemy miło wspominać wspólnie spędzony czas i cieszymy się, że padający za oknem śnieg był dopełnieniem atmosfery, jaka tego dnia panowała na naszym Wydziale. 

6.12.2018 r.

 

 

Chemia Biznes Środowisko

25 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się pierwsza edycja Konferencji Naukowej “Chemia, Biznes i Środowisko”, którą współorganizowaliśmy wraz z Kołem Naukowym Biznesu Chemicznego i Naukowym Kołem Chemików. Konferencja skierowana jest do studentów, doktorantów oraz doktorów- do 35-tego roku życia oraz do przedstawicieli firm prowadzących badania naukowe.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia strony: http://chembis.ug.edu.pl

Otwarcie Ekoparku

W dniu 7.06 miało miejsce oficjalne otwarcie Ekoparku, czyli specjalnie przygotowanego terenu do celów edukacyjnych. Znajdują się tam charakterystyczne dla niektórych terenów gatunki roślin, jak i zbiornik eutroficzny, który zamieszkują kaczki. Podczas otwarcia uczestnicy mieli możliwość przygotować doniczkę z plastiku, poznać tajniki elektrolizy czy energii odnawianych. Również koła naukowe z wydziału biologii oraz oceanografii brały udział w tym przedsięwzięciu.

Dni Zrównoważonego Rozwoju 5.06.2018

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju mieliśmy okazję być współtwórcami Dnia Zrównoważonego Rozwoju na Wydziale Ekonomii UG, który odbył się 5 czerwca 2018. Na którym przedstawialiśmy aktualne zasady segregowania śmieci w Gdańsku oraz mieliśmy okazję spróbować talerzy z otrębów czy chipsów z manioka (pychota).

Dodatkowo w ramach przygotowań do tego wydarzenia odbyliśmy szkolenie z zakresu przygotowywania naturalnych środków czystości. Przykładowo: w celu stworzenia odświeżacza powietrza potrzebna jest soda oczyszczona + olejek zapachowy, a do uniwersalnego środka do czyszczenia: 1 litr octu, w którym znajdują się skórki pomarańczowe przez około 7 dni, aby zniwelować nieprzyjemny zapach.

Część naszych członków miało okazję odbyć szkolenie z przygotowywania naturalnych kosmetyków wraz ze współpracy z : https://www.facebook.com/ecoart.trojmiasto/. Przygotowanie naturalnej soli do kąpieli zajmuje mniej niż 5 minut, a naturalna pasta do zębów na bazie oleju kokosowego bardzo dobrze spisuje się w łazience.

Powyższe warsztaty są związane z akcją https://www.facebook.com/miastonadetoksie/.

Serdecznie dziękujemy Pani Profesor Pawłowskiej za zorganizowanie tego wydarzenia. Pani Monice z GIWKu oraz Pani Magdzie z EcoArt za dostarczenie potrzebnych rzeczy do stoiska z naturalną chemią i kosmetykami oraz poświęcony nam czas.

Chemiliada 2018

W dniu 17 maja odbyła się 9 edycja Chemiliady, czyli pikniku organizowanego przez Radę Samorządu Wydziału Chemicznego. W tym roku ponownie wspieraliśmy dział konkursów. Mimo, że rano pogoda płatała nam figla (bardzo mocno padało), około godziny 12.00 rozpogodziło się i zabawa rozpoczęła się w najlepsze. Na odwiedzających czekały kiełbaski, piwo, muzyka oraz konkursy takie jak: czarna skrzynka czy kalambury. Jak co roku nie mogło zabraknąć naszego reprezentanta przy grillu, Jarka. Podczas konkursu przeciągania liny, drużyna, w której znajdowało się aż 3! reprezentantów KNOŚ zajęła 2 miejsce : ) Tak spędziliśmy popołudnie, bawiąc się i tańcząc w rytm muzyki.

Dziękujemy Samorządowi za kolejną edycję i spotykamy się za rok 😀

 

سرور اختصاصی ایران

املاک دریاچه چیتگر

املاک منطقه ۲۲
چاپ دیجیتال
چاپ کاتالوگ

Dni Zrównoważonego Rozwoju

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju to inicjatywa w skali ogólnoeuropejskiej mająca na celu promowanie i wspieranie idei zrównoważonego rozwoju. Założeniem tego projektu jest inicjowanie działań promujących stosowanie zasad zrównoważonego rozwoju we wszystkich dziedzinach życia i działalności gospodarczej. W 2018 roku będzie on trwał od 30 maja do 5 czerwca. Wydział Ekonomiczny chce włączyć się w promowanie idei zrównoważonego rozwoju i 5.06.2018 zorganizować w Sopocie wydarzenie promujące tę koncepcję pod hasłem: „Idea zrównoważonego rozwoju – zacznij od siebie”. W ramach tego wydarzenia organizowane będą inicjatywy promujące ekologiczne zachowania w życiu codziennym i pokazane korzyści jakie można z tego uzyskać. Jako Koło Naukowe Ochrony Środowiska będziemy uczestniczyć w wydarzeniu przygotowując warsztaty o własnoręcznie wykonanych środkach czystości, sortowaniu śmieci czy śladzie ekologicznym.  

Dodatkowo zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie – czas do 21 maja! Link do konkursu:https://www.facebook.com/ESDWUG/photos/a.176739139698175.1073741829.171708956867860/176742913031131/?type=3