Początek roku akademickiego

Początek roku akademickiego już za nami, jak i pierwsze spotkanie. Dziękujemy wszystkim osobom, które po raz pierwszy odwiedziły nasze koło – mamy nadzieje, że zagościcie u nas na dłużej. 🙂

Zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu przez stronę Facebook koła lub poszukiwanie nas w okolicach pokoju F119 na Wydziale Chemii.

Ochrona środowiska w chemii

8 czerwca zorganizowaliśmy pokazy chemiczne “Ochrona środowiska w chemii” w galerii Auchan w Rumii. Każdy kto odwiedził nasze stoisko, miał okazję dowiedzieć się m.in. jak powstaje paliwo wodorowe, do czego służy bioetanol i na czym polegają procesy oczyszczania wody poprzez filtrację czy ozonowanie. Najmłodszym szczególnie podobało się doświadczenie “Duszek” oraz “Sztuczna krew”. Cieszymy się, że nasze pokazy spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Dzień Zrównoważonego Rozwoju

Dzień Zrównoważonego Rozwoju zorganizowany na naszym Wydziale. Nasz zespół wraz z SKN “Edukacja de novo” (EDEN) przygotował grę “Ekocity”, podczas której uczestnicy mieli okazję zbudować ekologiczne miasto oraz warsztaty “Ekokosmetyki” i pokazy chemiczne “Chemia w ochronie środowiska”. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z robotycznym przyjacielem, wysłuchać ciekawych wykładów oraz sprawdzić się w konkursach o wiedzy ekologicznej.

Chemiliada – X edycja

W tym roku miała miejsce już X edycja Chemiliady – czyli pikniku Wydziału Chemicznego UG. Mimo, że pogoda nam nie dogadzała wspieraliśmy samorząd Wydziału Chemii w organizacji jak w roku poprzednim. Organizowaliśmy konkursy, w tym klasyczna czarna skrzynkę. Najważniejsze jest to, że po raz kolejny spotkaliśmy się wszyscy razem aby dobrze się bawić 🙂

Warsztaty “EkoCity”

Dziś wsparliśmy SKN “Edukacja de novo” (EDEN) w organizacji warsztatów “Ekocity” na Wydziale Biologii UG. Uczestnicy mieli okazję zagrać w grę, w której celem było zbudowanie ekologicznego miasta i zdobycie największej liczby punktów za odpowiedzi na pytania związane z ekologicznymi inwestycjami 🙂

سرور اختصاصی ایران

املاک دریاچه چیتگر

املاک منطقه ۲۲
چاپ دیجیتال
چاپ کاتالوگ

Warsztaty w Straszynie

Członkowie naszego koła przeprowadzili warsztaty dla uczniów klasy 6 i 7 w Szkole Podstawowej imienia Ignacego Krasickiego w Straszynie w kwietniu 2019r. Uczniowie mieli okazję zobaczyć szereg ciekawych doświadczeń chemicznych., które zostały zaprezentowane przez nasza wykwalifikowaną Knosiową kadrę.

Dzień Otwarty na Wydziale Chemii UG

20 marca po raz kolejny został zorganizowany Dzień Otwarty na Wydziale Chemii, dlatego z tej okazji przygotowaliśmy w laboratorium pokazy doświadczeń chemicznych “Ochrona środowiska w chemii laboratoryjnej” oraz w holu budynku F kilka pokazów “Chemia w środowisku”. Mamy nadzieję, że podobało się u nas wszystkim odwiedzającym gościom. 🙂

Foto: Martyna

Chemiłajki 2018

Tym razem w świątecznej odsłonie wraz z Naukowym Kołem Chemików i Kołem Naukowym Biznesu Chemicznego zorganizowaliśmy pokazy chemiczne, quiz i zabawę w podchody (poszukiwanie Mikołaja). My będziemy miło wspominać wspólnie spędzony czas i cieszymy się, że padający za oknem śnieg był dopełnieniem atmosfery, jaka tego dnia panowała na naszym Wydziale. 

6.12.2018 r.

 

 

Otwarcie Ekoparku

W dniu 7.06 miało miejsce oficjalne otwarcie Ekoparku, czyli specjalnie przygotowanego terenu do celów edukacyjnych. Znajdują się tam charakterystyczne dla niektórych terenów gatunki roślin, jak i zbiornik eutroficzny, który zamieszkują kaczki. Podczas otwarcia uczestnicy mieli możliwość przygotować doniczkę z plastiku, poznać tajniki elektrolizy czy energii odnawianych. Również koła naukowe z wydziału biologii oraz oceanografii brały udział w tym przedsięwzięciu.

Dni Zrównoważonego Rozwoju 5.06.2018

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju mieliśmy okazję być współtwórcami Dnia Zrównoważonego Rozwoju na Wydziale Ekonomii UG, który odbył się 5 czerwca 2018. Na którym przedstawialiśmy aktualne zasady segregowania śmieci w Gdańsku oraz mieliśmy okazję spróbować talerzy z otrębów czy chipsów z manioka (pychota).

Dodatkowo w ramach przygotowań do tego wydarzenia odbyliśmy szkolenie z zakresu przygotowywania naturalnych środków czystości. Przykładowo: w celu stworzenia odświeżacza powietrza potrzebna jest soda oczyszczona + olejek zapachowy, a do uniwersalnego środka do czyszczenia: 1 litr octu, w którym znajdują się skórki pomarańczowe przez około 7 dni, aby zniwelować nieprzyjemny zapach.

Część naszych członków miało okazję odbyć szkolenie z przygotowywania naturalnych kosmetyków wraz ze współpracy z : https://www.facebook.com/ecoart.trojmiasto/. Przygotowanie naturalnej soli do kąpieli zajmuje mniej niż 5 minut, a naturalna pasta do zębów na bazie oleju kokosowego bardzo dobrze spisuje się w łazience.

Powyższe warsztaty są związane z akcją https://www.facebook.com/miastonadetoksie/.

Serdecznie dziękujemy Pani Profesor Pawłowskiej za zorganizowanie tego wydarzenia. Pani Monice z GIWKu oraz Pani Magdzie z EcoArt za dostarczenie potrzebnych rzeczy do stoiska z naturalną chemią i kosmetykami oraz poświęcony nam czas.