Kategoria: BFN

Warsztaty „Chemia w środowisku”

W dniu 23 maja odbyły się warsztaty dla uczniów liceów poprowadzone przez członków KNOŚ. Główne skrzypce grał Jarek, jednakże do swojej pomocy miał Martę, Simonę oraz Anię. Pokaz rozpoczął przez od chromatografii chlorofili poprzez proces oczyszczania wody na węglu aktywnym i ozonowanie wody, następnie wytrącaliśmy jony miedzi oraz żelaza, destylowaliśmy, wytwarzaliśmy energię z wody, zakończyliśmy wybuchem, read more »

Akademia Animatora

W piątek (19.06) na Wydziale Chemii odbyły się warsztaty Akademii Animatora, które mały na celu przybliżyć studentom uczestniczącym w Bałtyckim Festiwalu Nauki tematy przygotowanych prezentacji. Jako, że zaangażowaliśmy się w BFN, przedstawialiśmy swoje stoiska, które pojawią się już 26.06 podczas tego wydarzenia. Przygotowaliśmy takie wystawy jak: Niska Emisja, Ślad Ekologiczny, Gatunki inwazyjne, a nawet poznacie read more »

Bałtycki Festiwal Nauki

W maju odbędzie się Bałtycki Festiwal Nauki. Razem ze studentami przygotowywujemy wiele atrakcji dla odwiedzających.  Angażujemy się w takie projekty jak: Niska Emisja, Eko moda czy Bio Diesel. Już od paru miesięcy zbieramy informacje, przygotowywujemy stanowiska oraz tworzymy zagadki . Każdy z nas jest w pełni zaangażowany w to wydarzenie.