Dni Zrównoważonego Rozwoju 5.06.2018

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju mieliśmy okazję być współtwórcami Dnia Zrównoważonego Rozwoju na Wydziale Ekonomii UG, który odbył się 5 czerwca 2018. Na którym przedstawialiśmy aktualne zasady segregowania śmieci w Gdańsku oraz mieliśmy okazję spróbować talerzy z otrębów czy chipsów z manioka (pychota).

Dodatkowo w ramach przygotowań do tego wydarzenia odbyliśmy szkolenie z zakresu przygotowywania naturalnych środków czystości. Przykładowo: w celu stworzenia odświeżacza powietrza potrzebna jest soda oczyszczona + olejek zapachowy, a do uniwersalnego środka do czyszczenia: 1 litr octu, w którym znajdują się skórki pomarańczowe przez około 7 dni, aby zniwelować nieprzyjemny zapach.

Część naszych członków miało okazję odbyć szkolenie z przygotowywania naturalnych kosmetyków wraz ze współpracy z : https://www.facebook.com/ecoart.trojmiasto/. Przygotowanie naturalnej soli do kąpieli zajmuje mniej niż 5 minut, a naturalna pasta do zębów na bazie oleju kokosowego bardzo dobrze spisuje się w łazience.

Powyższe warsztaty są związane z akcją https://www.facebook.com/miastonadetoksie/.

Serdecznie dziękujemy Pani Profesor Pawłowskiej za zorganizowanie tego wydarzenia. Pani Monice z GIWKu oraz Pani Magdzie z EcoArt za dostarczenie potrzebnych rzeczy do stoiska z naturalną chemią i kosmetykami oraz poświęcony nam czas.

فروشگاه اینترنتی ارزان آگهی رایگان املاک منطقه 22

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *