Dni Zrównoważonego Rozwoju 5.06.2018

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju mieliśmy okazję być współtwórcami Dnia Zrównoważonego Rozwoju na Wydziale Ekonomii UG, który odbył się 5 czerwca 2018. Na którym przedstawialiśmy aktualne zasady segregowania śmieci w Gdańsku oraz mieliśmy okazję spróbować talerzy z otrębów czy chipsów z manioka (pychota).

Dodatkowo w ramach przygotowań do tego wydarzenia odbyliśmy szkolenie z zakresu przygotowywania naturalnych środków czystości. Przykładowo: w celu stworzenia odświeżacza powietrza potrzebna jest soda oczyszczona + olejek zapachowy, a do uniwersalnego środka do czyszczenia: 1 litr octu, w którym znajdują się skórki pomarańczowe przez około 7 dni, aby zniwelować nieprzyjemny zapach.

Część naszych członków miało okazję odbyć szkolenie z przygotowywania naturalnych kosmetyków wraz ze współpracy z : https://www.facebook.com/ecoart.trojmiasto/. Przygotowanie naturalnej soli do kąpieli zajmuje mniej niż 5 minut, a naturalna pasta do zębów na bazie oleju kokosowego bardzo dobrze spisuje się w łazience.

Powyższe warsztaty są związane z akcją https://www.facebook.com/miastonadetoksie/.

Serdecznie dziękujemy Pani Profesor Pawłowskiej za zorganizowanie tego wydarzenia. Pani Monice z GIWKu oraz Pani Magdzie z EcoArt za dostarczenie potrzebnych rzeczy do stoiska z naturalną chemią i kosmetykami oraz poświęcony nam czas.

Dni Zrównoważonego Rozwoju

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju to inicjatywa w skali ogólnoeuropejskiej mająca na celu promowanie i wspieranie idei zrównoważonego rozwoju. Założeniem tego projektu jest inicjowanie działań promujących stosowanie zasad zrównoważonego rozwoju we wszystkich dziedzinach życia i działalności gospodarczej. W 2018 roku będzie on trwał od 30 maja do 5 czerwca. Wydział Ekonomiczny chce włączyć się w promowanie idei zrównoważonego rozwoju i 5.06.2018 zorganizować w Sopocie wydarzenie promujące tę koncepcję pod hasłem: „Idea zrównoważonego rozwoju – zacznij od siebie”. W ramach tego wydarzenia organizowane będą inicjatywy promujące ekologiczne zachowania w życiu codziennym i pokazane korzyści jakie można z tego uzyskać. Jako Koło Naukowe Ochrony Środowiska będziemy uczestniczyć w wydarzeniu przygotowując warsztaty o własnoręcznie wykonanych środkach czystości, sortowaniu śmieci czy śladzie ekologicznym.  

Dodatkowo zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie – czas do 21 maja! Link do konkursu:https://www.facebook.com/ESDWUG/photos/a.176739139698175.1073741829.171708956867860/176742913031131/?type=3